Święta u Naga Negatywnie.

Święta, święta, mordęga. Bardzo, bardzo chciałabym doczekać takich, kiedy będę miała spokój od „rodziny”, przygotowań, udawania W ten dzień wszyscy zasiadają przy stole, by zobaczyć jak mało nas łączy, jak jesteśmy daleko od siebie i jak najszybciej do niego odejść, ponownie oddalić. I w wigilię i obiady świąteczne jem, mam w ustach jedzenie, jem i nic nie mówię, siedzę cicho, jem.

Słyszę zachwyty nad moim bratem, nad jego awansem w pracy, nad ciekawymi podróżami służbowymi, o tym co zwiedzał, jak jest ważny, jak daleko zajdzie, szef go lubi, już widzą go najważniejszym człowiekiem świata, rządzi wszystkimi, szef wszystkich szefów. Jaki mądry, wspaniały, ile to on zarabia, idealny… napawają się nim i jego pracą. Cud miód.

Potem do głosu dochodzi Królowa A., która za to opowiada o swoich wakacjach, gdzie była, jak się opaliła, ile wydała, co widziała. CO z tego, że nie ma kasy przed świętami, ojciec zawsze znajdzie dla niej kasę na wakacje na kanarach kilka dni przed BN. I słucham jaki hotel, rejs, lot itd. Wspaniale. Wymieniają się spostrzeżeniami o podróżach, lotniskach, łóżkach hotelowych.

A ja siedzę, jem, ni nie mówię i wiem, że każdy myśli: niech je, nieudacznik z niej, to niech je, nie ma nic ciekawego do powiedzenia. I tak było, nic nie mówiłam, niestety nie miałam jak zatkać sobie uszu, więc słyszałam.

Strasznie? Mało powiedziane. Mam gdzieś prezenty, w zasadzie wcale ich nie chciałam, chciałam mieć spokój. Zajadać niezdrowe, dobry rzeczy kupione na zapas na kilka dni, oglądać Kevina i mieć ciszę dookoła siebie, nikogo więcej. Cudownie byłoby. Bez nikogo, bez prezentów, bez kłopotów i tych głosów. Tak, wtedy można skupić się nie na karpiach, podarunkach i lampkach, ale można się zatrzymać.

I tak, jak w każdy inny dzień, siedzę sobie w pokoju sama, nie chcę z nimi tam być, słuchać o tym wszystkim i znosić spojrzenia, bo ja jestem nikim.

Ale wszystkim innym życzę wesołych świąt, spełnienia marzeń i dużo zdrowia, wszelakiego.

Reklamy

Odpowiedz mi.

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s