Samotna, także w święta.

Sama? Nie, bardzo sama. Tak sama, że nie da się tego nawet opisać.

Święta w zasadzie mijają, tylko kilka godzi  zostało i dobrze, bo mam dosyć. Tak bardzo mam dość.

Rodzinne święta? Żart. Przez te dni nie dostałam ani jednych życzeń. Ani nikt nie zadzwonił, nie wysłał sms’a, email’a czy wiadomości na FB. Nic. Nic dziwnego, nie mam nikogo. Przyjaciół, koleżanek, kolegów, już nawet znajomych nie mam. Zero. Nie to, żebym domagała się od kogoś uwagi, sama tez mogłabym komuś coś wysłać, ale nie mam do kogo. Nie mam nikogo. Strasznie to brzmi, prawda? Chciałabym mieć kogoś, kogo obchodziłabym, w jakimkolwiek stopniu. Niestety, życzenia świąteczne nie są dla mnie. Nie zasługuję na to, aby ktoś o mnie w tym czasie pamiętał, kto życzyłby mi dobrze. Jak cofniecie się w archiwum na teksty sprzed roku, to będzie dokładnie tak samo, te same zdania i słowa. Samotna.

Siedzę kolejny dzień w domu. Cierpię. Chciałabym, aby ktoś mnie przytulił. Bardzo bardzo mocno. Tak, właśnie w takie dni samotność boli najbardziej, bo czujesz ją jako podskórny ból. Każdy fragment moje ciała jest nią przesiąknięty. I tak z roku na rok tak samo, coraz bardziej i mocniej. A ja nie wiem co robić, czego nie robić, jak uciec od tego. Nie mogę się o kogoś troszczyć, martwić, dbać w chorobie, pomagać w kłopotach, wspierać, pocieszać…

Są święta i jestem sama….

Reklamy

6 myśli w temacie “Samotna, także w święta.

      1. Ech szkoda, że tak daleko. Czuję, że bym Cię polubiła. Jakby Cię kiedyś zaniosło w okolice Wielkopolski (mieszkam w Krotoszynie, w przyszłym roku planuję Poznań) to napisz na lulu27@vp.pl. Aaa jakbyś szukała kompanki na emigracyjne zagraniczne wojaże to też się odezwij (kiełkuje mi w głowie pomysł wyjazdu do Danii w kwietniu). Trzymaj się ciepło!

        Polubienie

Odpowiedz mi.

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s