22.05.2017 Jestem żartem.

Czuję się żartem Boga. Chichotem, kawałem, dowcipem.

Czuję się tak, bo patrze na siebie i na innych. Widzę dookoła siebie ludzi, różnych, nieidealnych. Ale za to z czymś. Jedni mają urodę, inni talent do czegoś, ktoś inny błyskotliwy umysł i jest geniuszem, ktoś urodził się w dobrej rodzinie, innym na super start w życie, kogoś obdarzono odwagą, sprytem czy jeszcze czymś innym.

Potem patrzę na siebie. I widzę… jedno wielkie zero. Moja nadwaga, masa ciała wykluczają urodę, krzywe nogi, nijakie włosy, niespecjalne oczy. Nawet pomalować się nie umiem. Widzę człowieka bez talentu czy daru, zero zmysłu muzycznego, biznesowego, sportowego, kulinarnego, naukowego czy jeszcze innego.  Rodzina w której się urodziłam, lepiej to przemilczeć, mój start w życie jest mniejszy niż zero. Odwaga, spryt, błyskotliwość, to cechy mi kompletnie nie znane.

Widzę siebie i za każdym razem chciałabym już nigdy siebie nie oglądać. Mam dość tej walki. Od kiedy pamiętam musiałam walczyć, ale mija tyle lat i to NIC nie daje. Czuję, jakby nic się nie zmieniło, nic, więc poco dalej.  Mówi się, że należy żyć tak, aby być głównym bohaterem swojego życia, ja w swoim nie jestem nawet epizodem.

Zastanawiałam się, dlaczego Ci wszyscy ludzie uciekali ode mnie, dlaczego pogardzali, odcinali się. Jak patrzę na siebie, to im się nie dziwię. Wszyscy lgną do tych, co coś mają i są kimś. Nie jestem atrakcyjna z wyglądu, więc wiocha się ze mną gdziekolwiek pokazać. Nie mam pieniędzy, ciekawych podróży do opowiedzenia czy koneksji do zaoferowania. Nic. A ludzie przecież są interesowni. Znają się z kimś, bo dzięki temu coś dla siebie wyszarpią.

Reklamy

2 myśli w temacie “22.05.2017 Jestem żartem.

Odpowiedz mi.

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s